Matovič sa vyhráža starostovi kriminálom, ak vypovie poslušnosť jeho vláde kvôli plošnému testovaniu. Nenechám sa zastrašiť!, odkazuje nepríčetnému premiérovi Branislav Becík

07.02.2021 | 20:35
42
Matovič diskutoval o aktuálnej epidemiologickej situácii, otváraní škôl a plošnom testovaní, ale aj o referende o predčasných voľbách.

Vypovedanie poslušnosti vláde by mali starostovia dobre zvážiť, vyhlásil predseda vlády Igor Matovič v diskusnej relácii V politike na obrazovkách TA3.

Matovič diskutoval o aktuálnej epidemiologickej situácii, otváraní škôl a plošnom testovaní, ale aj o referende o predčasných voľbách, na ktorom chcú spolupracovať Peter Pellegrini a Robert Fico.

Matovič hneď v úvode skonštatoval, že referendum nepovažuje za relevantnú tému, pretože vraj ide len o aktivitu Pellegriniho s Ficom spôsobenú strachom. Obaja politici chcú podľa premiéra návrat mafiánskych praktík do štátneho aparátu, pretože sa boja, že množstvo z ich spolupracovníkov, ktorí dnes sedia vo väzbe, sa už von nedostane.

„Vydali orgány štátu do rúk nitrianskej mafie,“ poznamenal premiér. Má pocit, že za posledných 12 rokov si za sebou ťahajú obrovský vagón špiny, a tak chcú zvrátiť aktuálnu situáciu a predčasne sa dostať späť k vláde.
 
Igor Matovič sa však rozohnil najmä pri téme plošného testovania. Opäť zopakoval, že Richard Sulík je zodpovedný za tisíce úmrtí, pretože začiatkom decembra nenakúpil potrebné antigénové testy. Strana Sloboda a Solidarita podľa neho opäť komplikovala rokovanie vlády počas uplynulého týždňa, keď napokon presadila len otváranie záhradníctiev, ale navrhovala vraj širšie otváranie obchodov.

Nerozumie však tomu, ako sa niektorí starostovia a predstavitelia samospráv postavili k plošnému skríningu. Na margo starostu Dvorov nad Žitavou Branislava Becíka, ktorý sa nedávno vyjadril, že vláde vypovedá poslušnosť, skonštatoval, že by si mal prečítať zákon o krízovom riadení štátu.

„Pán starosta môže riskovať kriminál,“ poznamenal Matovič so slovami, či sa za správaním Becíka neskrývajú politické ambície.

V závere sa premiér vyjadroval o svojej návšteve Francúzska. Matovič skonštatoval, že si s prezidentom Macronom veľmi dobre rozumie a obaja spolu diskutujú v pravidelných intervaloch. Na stretnutí sa podľa neho rozprávali o jadrovej energetike, ale aj o strategickej nezávislosti Európy vo svete.

Starosta Dvorov nad Žitavou: Nenechám sa zastrašiť!

Starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík, ktorý nedávno verejne vyhlásil, že vypovedá poslušnosť súčasnej vláde, vyhlásil, že sa nedá zastrašiť hrozbami predsedu vlády. Matoviča.

„Nenechám sa zastrašiť. Igor Matovič by si  mal uvedomiť, že kriminál hrozí jemu za jeho ľahostajný a amatérsky prístup, kvôli ktorému máme preplnené nemocnice a tisícky obetí,“ uviedol starosta päťtisícových Dvorov nad Žitavou v statuse na FB. 

„Matovič sa nám starostom a primátorom dnes na TA3 vyhrážal kriminálom. Už sme si zvykli, že namiesto  normálnej, slušnej a konštruktívnej komunikácie premiér volí takýto spôsob. Ubezpečujem ho však, že ja ani moji kolegovia by sme nikdy nepolitikárčili na úkor obyvateľov našich obcí a miest,“ zdôraznil starosta.

Becík avizuje, že budúci týždeň bude krízové zasadnutie ZMOSu a výsledky rokovaní budú predložené aj vláde. „Budú v nich zakomponované požiadavky nielen zástupcov samospráv, ale aj zástupcov gastroprevádzok, hoteliérov, malých podnikateľov, poľnohospodárov, potravinárov, športovcov….atď,“ napísal Becík.

Becík pred nedávnom oznámil, že končí so skríningovým testovaním v obci. Považuje ho za nezmyselné, pretože „vystavuje riziku zdravých obyvateľov.“

Zdroj: refresher.sk / hlavnydennik.sk

Zobraziť ďalšie

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti