Matovič: Keď sa 60 % ľudí nezaočkuje, tak nám nepomôže ani vakcína

11.11.2020 | 12:55
30
Podľa slov premiéra robí minister zdravotníctva Krajčí čo môže a má jeho plnú dôveru.

Tento víkend celoplošné testovanie podľa slov premiéra Igora Matoviča nebude. „Ozbrojené sily budú mať oddych. Testovať sa bude až na ten ďalší víkend, s tým, že pôjdeme cielene po ohniskách, kde vyskočilo až nad 1% pozitívnych testov,“ povedal premiér v rozhovore pre rádio Expres.
 
Premiér vylúčil, že by vláda postupovala podľa metódy REDACS, ktorí navrhujú slovenskí vedci. „Vôbec nič také neplánujeme,“ povedal. Podľa jeho slov nerobili celoplošné testovanie preto, aby niečo monitorovali, ale aby stiahli viac ako 50-tisíc infikovaných.

Igor Matovič zároveň potvrdil, že od pondelka by ľudia nemali potrebovať certifikát a ani iné potvrdenie o negatívnom teste. „Zavedie sa zákaz vychádzania od 23. do 5. hodiny nasledujúceho dňa. Odkedy to bude platiť ešte nie je jasné, presné opatrenia má v stredu schváliť vláda,“ dodal.

(Pozn. IV: Núdzový stav na Slovensku v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu sa predĺži o ďalších 45 dní. Na svojom zasadnutí dňa 11. novembra tak rozhodla Matovičova vláda. Skončiť sa mal dňom 14. novembra. Núdzový stav tak platí po novom od 1. októbra na 90 dní. Obmedzenie pohybu neplatí v čase od 1.00 h do 5.00 h, nevzťahuje sa na osoby s negatívnym PCR testom alebo antigénovým testom na ochorenie COVID-19 vykonaným v rámci celoplošného testovania.)
 
Podľa slov premiéra robí minister zdravotníctva Krajčí čo môže a má jeho plnú dôveru. Na otázku, či sa chystá jeho výmena povedal, že nič také neregistruje.
 
Premiér zároveň povedal, že ak už bude vakcína na koronavírus, očkovanie nebude povinné. „Ak by sme spravili povinné očkovanie, presiahli by sme mieru únosnosti,“ povedal. Štát podľa neho musí urobiť nasledujúce mesiace na očkovanie veľkú kampaň. „Keď sa 60 % ľudí nezaočkuje, tak nám vakcína nepomôže,“ dodal.
 
Premiér sa v rozhovore vyjadril aj na margo zatknutých verejných činiteľov. „Desať rokov som túžil po tom, aby poctiví policajti a prokurátori mali rozviazané ruky a mohli ísť po zločincoch ako po údenom,“ povedal Matovič s tým, že je jeden z poškodených, a pripomenul, že policajt, ktorý ho mal nelegálne sledovať, sa k tomu už priznal.

Zdroj: refresher.sk / InfoVojna


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti