Matovič: Baťová urobila svinstvo, Krajčí bol lepší minister, ako je Lengvarský

24.10.2021 | 13:45
12
Igor Matovič nezabúda na svoj konflikt so Zuzanou Baťovou, odmieta sa jej ospravedlniť a tvrdí, že sa zachovala nesprávne, keď upozorňovala na riziká ruskej vakcíny Sputnik V. 

Minister financií Igor Matovič naďalej nenachádza dobrého slova na Vladimíra Lengvarského, ktorý obsadil post šéfa rezortu zdravotníctva po Marekovi Krajčím.
 
Tvrdí, že súčasný minister zdravotníctva si získal novinárov svojimi liberálnymi názormi a stal sa ich miláčikom. Marek Krajčí bol podľa Matoviča lepší minister ako Lengvarský, dôkazom čoho má byť aktuálna úroveň zaočkovanosti na Slovensku. 
 
„Mediálny obraz má stonásobne lepší. Myslím si, že preto, že na začiatku ukázal, že má liberálne názory, tak pre liberálne orientovaných novinárov na Slovensku, ktorých je väčšina, je persona grata. Marek Krajčí ako konzervatívec bol persona non grata. Osobne si myslím, že ako minister je horší ako Marek Krajčí,“ povedal Matovič Novému Času
 
Zároveň si myslí, že Eduard Heger je lepším predsedom vlády, akým bol on sám: „Edo je omnoho viac konsenzuálny a taký, že keď aj vidí trucovitého Riška, tak má s ním takú rodičovskú trpezlivosť.“

Igor Matovič nezabúda na svoj konflikt so Zuzanou Baťovou, odmieta sa jej ospravedlniť a tvrdí, že sa zachovala nesprávne, keď upozorňovala na riziká ruskej vakcíny Sputnik V. 
 
Šéf hnutia OĽaNO kritizuje aj Richarda Sulíka a porovnáva ho s Borisom Kollárom. Šéf hnutia Sme rodina podľa Matoviča kopíruje taktiku SaS. 
 
„Boris a Sme rodina odpozorovali od Sulíka, že je dobré robiť opozíciu v koalícii, že na tom sa ľahko získavajú body, lebo ľudia tomu tlieskajú. Teraz má Boris tú chvíľku, že budú všetko blokovať a vetovať a chcú si robiť nejaké percentá popularity,“ hovorí Matovič pre Nový Čas s tým, že Kollár je čestný, lebo vopred povie, čo bude blokovať. 

Boris Kollár blokuje reformu zdravotníctva, spravodlivosti aj orgánov činných v trestnom konaní. „Musíme nájsť spôsob spolužitia. Aby sme splnili ľuďom to, čo sme im sľúbili. Pre mňa je cieľ ten, aby sme systémy nastavili tak, ak by sa, božechráň, vrátili zlí ľudia, ktorí by to tu chceli vo veľkom rozkrádať, aby nemali šancu,“ uzavrel túto tému minister financií. 

Celý rozhovor TU.

Zdroj: refresher.sk


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti