Maroš Kramár: Nemám rád neonacistov a Kotlebovcov, pretože propagujú násilie a strašia migrantmi

17.06.2019 | 18:26 Umelci by podľa známeho herca mali svojou tvorbou reflektovať súčasnú politickú situáciu a poukazovať na problémy v spoločnosti. Na jeho slová už reagoval podpredseda ĽSNS a europoslanec Milan Uhrík.

Herec bude v lete popri kúpaní sa aj trochu nakrúcať. Televízia JOJ totiž už naplno pripravuje tretiu sériu Za sklom, v ktorej má, rovnako ako v druhej, stvárniť mafiána Voznera.

„Keď si v tom mene zameníte Voz za Koč, tak hneď budete vedieť, aký charakter tam hrám. Už som hral aj predsedu v Únose, ten sa tiež volal Predseda a nie pravým menom... Táto moja postava sa volá Vozner a nápadne sa podobá na pána, ktorý je teraz už zavretý... Celé to Za sklom je vlastne o tom, čo sa deje na tej našej politickej scéne, akurát tie mená sú trošku iné, aj keď veľmi nápadne podobajúce sa,“ priblížil Kramár v rozhovore pre agentúru SITA.

Umelci by podľa známeho herca mali svojou tvorbou reflektovať súčasnú politickú situáciu a poukazovať na problémy v spoločnosti.

„Dlho sa otáľalo, ľudia sa báli, ja som strašne rád, že sa to prestáva diať a že sme schopní povedať neagresívne svoj názor,“ poznamenal interpret.

„Osobne napríklad veľmi nemám rád neonacistov a týchto všetkých Kotlebovcov, lebo to, čo robia, to je čistá propagácia násilia. Ja neznášam násilie, a keď sledujem, čo sa tu deje, tak si len hovorím 'Asi tu dlho nebola vojna...' Niektorým ľuďom to asi chýba, a tí, ktorí propagujú nacistické myšlienky, sú strašne hlúpi, nepoučiteľní... Vôbec nechápem, ako môže niekto takým spôsobom myslieť, však je slniečko, je krásne, ja sa chcem stretať s príjemnými ľuďmi, usmievať sa a nie sa báť,“ poznamenal 60-ročný Bratislavčan.

„My sa tu stále tak strašíme, Kotlebovci strašia ľudí všelijakými migrantmi a nezmyslami... Migranti tu vždy boli a aj budú. Ja sa ich nebojím, aspoň nie tak primárne a hlúpo, som skôr za to, že im naozaj treba pomáhať tam, kde žijú, a vo veľkom, aby sa neťahali sem. A iste, keď prídu vo väčšom počte, nemali by tu byť len tak bezprizorne pustení, potom jasné, že tu začne kriminalita a bude to tu nebezpečné, ale individuálne som zatiaľ žiadneho takého agresívneho migranta nestretol, tak prečo sa mám báť a druhých strašiť a voliť stranu, ktorá tu bude biť po hlave každého človeka trošku tmavšej pleti? To je nezmysel. Ja som za slobodu a za to, aby sme sa tešili jeden z druhého,“ uzavrel s úsmevom na tvári.

Podpredseda ĽSNS Uhrík reaguje

Na odpoveď nemusel dlho čakať a podpredseda ĽSNS Milan Uhrík mu okamžite vrátil požičané.

„Maroš Kramár sa neudržal a pred novinármi začal fušovať aj do politiky. Jeho myšlienkový výlev by nestál za komentár, keby to nebola šlabikárová ukážka zmýšľania tzv. slniečkarov. Kramár pre médiá povedal zhruba toto (parafrázované):

„Nemám rád ľudí, ktorí poukazujú na problémy. Vonku je slniečko, ja sa chcem hrať a zabávať sa. Nechcem vidieť problémy a hrozby, ktorýmsvet čelí, pretože narúšajú moje detské predstavy o svete. Pred problémami si predsa stačí zavrieť oči a hneď zmiznú. Všetci, čo si myslíte niečo iné ste odporní kotlebovci a neonacisti, ktorým ide len o násilie a vojnu.“ odpovedal europoslanec Milan Uhrík.

Uhrík si myslí, že Kramár žije v akejsi bubline: „Tvrdenia pána Kramára ukazujú, v akej veľkej bubline títo ľudia žijú. Čo na tom, že nič z toho, čo o nás verejne tvrdí pán Kramár nie je pravda. Hlavne, že on si myslí, že to tak je. Dúfam, že pán Kramár sa len úprimne mýli a že to, čo o nás do médií rozpráva nie je súčasťou jeho hereckého honoráru.“ dodal Uhrík.

 

Soros je jeden z najväčších šíriteľov demokracie, vážim si a vždy si budem vážiť Havla a som pyšný na Eset

Maroš Kramár na sociálnej sieti zdieľal začiatkom apríla status scenáristu a režiséra Nikitu Slováka, s ktorým sa plne stotožnil: „Soros je podľa mňa jeden z najväčších filantropov šíriteľov demokracie a podporovateľov občianskej spoločnosti v Európe. Samozrejme sa ako burzový hráč a špekulant s menami nedostal vždy k peniazom najčistejším spôsobom, ale snaží sa to svetu vrátiť Za jeho peniaze vyštudoval aj krpaty diktátor Orban.“

Zdroj: InfoVojna / cas.sk / magazin1.sk


Zaujímavosti