Lipšic tvrdí, že novinárom nevynáša informácie z vyšetrovacieho spisu a podáva trestné oznámenie na Petra Tótha

23.10.2018 | 09:29 Tóth na svojej stránke Ďateľ.sk napísal, že Lipšic ho za pomoci Moniky Tódovej z Denníka N lživo obvinil zo sledovania novinárov vrátane Kuciaka.

„Včera som bol na stránke Ďateľ obvinený, že som novinárov informoval, že Peter Tóth vypovedal v prípade úkladnej vraždy Jána a Martiny, že na pokyn a za peniaze Mariána K. sledoval novinárov. Zároveň Peter Tóth poprel, že by sa taká výpoveď vo vyšetrovacom spise nachádzala. Neviem síce, ako sa zo spisu dajú vyniesť veci, ktoré tam nie sú, ale to je teraz vedľajšie. Podstatné je, že Peter Tóth sa rozhodol, že najlepšia stratégia, ako sa vyhnúť svojej prípadnej trestnej zodpovednosti, je pokračovať v diskreditačných kampaniach, ktoré mu v minulosti financoval zo špinavých (a možno aj krvavých) peňazí Marián K.

K tomu len dve poznámky:

1. Nikdy som z vyšetrovacieho spisu novinárom nevyniesol žiadnu informáciu. O výpovedi Petra Tótha som nemal ani len vedomosť. Práve naopak – od začiatku vyšetrovania som opakovane upozorňoval dozorujúcich prokurátorov na úniky informácií. Bolo to aj deň pred prvým zásahom, kedy pár novinárov už disponovalo informáciou o čase akcie. Opakovane som komunikoval aj s novinármi, aby informácie, ktorými disponovali, nezverejnili, aby tak nebolo ohrozené vyšetrovanie. Tieto veci sa dajú pomerne ľahko overiť u konkrétnych prokurátorov a novinárov.

2. Považujem za škandalózne, že ľudia blízki Mariánovi K., ako Peter Tóth alebo Milan Žitný, dnes podsúvajú do verejného priestoru klamstvá a pokračujú tak v kampaniach, ktoré organizoval a financoval Marián K. Títo istí ľudia pritom po vražde šírili informácie, že za vraždou bol možno pokus o vládny prevrat, resp. že vražda vôbec nemusela súvisieť s prácou Jána Kuciaka.

Z uvedených dôvodov podávam na Petra Tótha trestné oznámenie za spáchanie trestného činu ohovárania. A pevne verím, že nabudúce nájde v sebe aspoň toľko odvahy, aby články, ktoré zverejňuje na svojej stránke, podpísal svojím menom. Anonymných materiálov už predpokladám, že napísal dosť.“

Zdroj: Facebook

Zaujímavosti