Lajčák tvrdí, že vyjadrenia o jeho nalomení ohľadne prezidentskej kandidatúry ho stavajú do pozície nesvojprávnej osoby

02.11.2018 | 14:28 Informácie o tom, že už nie je vo fáze tvrdého odmietania svojej kandidatúry poskytol TASR zdroj zvnútra strany Smer-SD.

Strana Smer-SD je dostatočne silná na to, aby do budúcoročných prezidentských volieb postavila svojho člena. V piatok to povedal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). Dodal, že vyjadrenia, že je, pokiaľ ide o prezidentskú kandidatúru, "nalomený", ho hnevajú.

"Hnevá ma to, pretože ma to stavia do pozície nesvojprávnej osoby, ktorú buď niekto zlomí, alebo nezlomí," povedal Lajčák s tým, že sa za seba vyjadruje buď sám, alebo prostredníctvom hovorcu a nikomu inému na to nedal autorizáciu. Dodal, že všetky jeho rozhodnutia vždy boli jeho vlastné a tak to aj ostane.

Informácie o tom, že už nie je vo fáze tvrdého odmietania svojej kandidatúry, je výrazne nalomený a začal nad tým vážne uvažovať, Lajčák podľa svojich slov počul v rádiu a prekvapili ho. TASR informácie o zmene ministrovo postoja poskytol zdroj zvnútra strany Smer-SD, ktorej predstavitelia sa o Lajčákovu kandidatúru už dlhší čas usilujú.

Líder Smeru-SD Robert Fico minulý týždeň avizoval, že strana predstaví svojho kandidáta na prelome novembra a decembra.

Zdroj: 24hod.sk


Zaujímavosti