Kotlebovci sľubujú, že Slovensko v Bruseli nikdy nesklamú

26.05.2019 | 19:13 Podpredseda ĽSNS Milan Uhrík vyhlásil, že detailnejšie sa k výsledkom eurovolieb strana vyjadrí až po oficiálnom vyhlásení výsledkov.

Prípadný vstup poslancov ĽSNS do Európskeho parlamentu (EP) bude pre stranu obrovským záväzkom. "Sľubujeme, že Slovensko v Bruseli nikdy nesklameme," uviedla to v reakcii na neoficiálne výsledky eurovolieb ĽSNS.

"Chceme sa už teraz poďakovať všetkým voličom, ktorí nám dali v eurovoľbách hlas," uviedla strana vo svojom stanovisku. Ako TASR informoval podpredseda ĽSNS Milan Uhrík, detailnejšie sa k výsledkom eurovolieb strana vyjadrí až po oficiálnom vyhlásení výsledkov. Na pondelok (27. 5.) si zvolali v Banskej Bystrici aj tlačovú konferenciu.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) by mala vyhrať koalícia Progresívne Slovensko (PS) - Spolu. V europarlamente by mali sedieť aj poslanci Smeru-SD, ĽSNS, KDH, SaS a OĽaNO. Vyplýva to z predbežných neoficiálnych odhadov politických strán po sčítaní všetkých okrskov. Parlamentné SNS, Most-Híd a Sme rodina by nemali dosiahnuť ani päť percent.

Zdroj: info.sk


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti