Harabinova strana dostala dar od firmy zo zahraničia, mimovládka Transparency International poukazuje na nezákonnosť

09.12.2019 | 14:10 Šéfka strany Vlasť Anna Žatková o dare vedela, no firmu vraj nepozná.

Politická strana Vlasť, ktorú do nadchádzajúcich parlamentných volieb vedie bývalý sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin, obdržala v piatok na svoj volebný účet dar v sume 20-tisíc eur od českej firmy DisMed s.r.o.

Ako ďalej na sociálnej sieti informuje organizácia Transparency international Slovensko, suma má slúžiť ako príspevok na kampaň.

„Išlo by o najväčší volebný dar od akejkoľvek firmy v kampani doteraz. Je to zároveň aj nezákonné, dary stranám môžu posielať len firmy registrované na Slovensku,“ uvádza TIS.

Transparency pripomína, že DisMed sídli v juhočeskej dedinke Čestice s 900 obyvateľmi a zaoberá sa predajom liečiv.

„Firma bola založená pred tromi rokmi so základným kapitálom 1 Kč. Účtovné závierky o sebe nezverejňuje, nemá ani webstránku,“ uvádza organizácia s tým, že zamestnankyňa firmy Klára Stachová im potvrdila, že sumu Vlasti naozaj poslali. „Vraj nevedeli, že to zákon nedovoľuje,“ dodala TIS.

Šéfka strany Vlasť Anna Žatková o dare vedela, no firmu vraj nepozná. Povedala, že sa s darom "vysporiadajú podľa zákona."

Harabin dostal 100-tisíc eur od muža, ktorý platil bývalému predsedovi strany Sieť Procházkovi

Portál Aktuality.sk minulý týždeň uviedol, že líder strany Vlasť Štefan Harabin zatiaľ priznal pôžičky vo výške 200-tisíc eur. Jednu dostal od muža, ktorý kandidoval za Sieť a mal prepojenie na Smer. Viac v článku TU.

 

Zdroj: SITA / InfoVojna


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti