Harabin: Soroš-jugend udeľujúci anticenu Homofób roka nečakali moju reakciu a zbabelo zareagovali

11.07.2019 | 15:04 Sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin si anti-cenu Homofób roka prevezme. Aktivisti mimovládok mu navrhli za miesto odovzdávania anti-ceny Dúhový Pride v Bratislave, on však preferuje kúpele v Dudinciach.

BOJA SA SOROŠ-JUGEND-AKTIVISTI, ŽE NA NICH KÚPEĽNÍ HOSTIA POLÁMU BARLE?

Priatelia,

včera som napísal, že ak homofóbom roka má byť človek, ktorý len hovorí pravdu, chráni tradičnú rodinu a našu národnú identitu, tak v takom prípade si cenu prevezmem rád a s hrdosťou ako vyznamenanie aj za účasti celej mojej rodiny, pretože chcem ukázať manželke, rodinným príslušníkom, deťom a vnukom, že som príkladne chránil našu podstatu, kultúru, zvyky a tradície.

Keďže programová riaditeľka Inštitútu ľudských práv Alena Krempaská sa v tejto spojitosti pre média provokačne vyjadrila, že sa pokúsia mi cenu odovzdať, vyzval som organizátorov, aby mi ju odovzdali v Dudinciach, kde sa momentálne nachádzam.

Treťosektoroví aktivisti zrejme podobnú reakciu nečakali a zareagovali spôsobom im vlastným a zjavne zbabelým. Odignorovali moju ponuku a namiesto toho navrhli svoje vlastné miesto odovzdania ceny, pričom nejde o neutrálnu pôdu, ale o Duhovy PRIDE Bratislava, s myšlienkou ktorého nesúhlasím a z etických dôvodov sa na podobných podujatiach nikdy nezúčastňujem.

Na svojom FB účte zverejnili status, v ktorom tvrdia, že ma pozvali si cenu Homofób roka prevziať, ale že na pozvanie som nereagoval.

O žiadnom oficiálnom pozvaní nemám vedomosť a preto som naň logicky nemohol reagovať. Jedinou informáciou o získaní ceny disponujem z médií a obratom som na ňu pozitívne zareagoval cez svoj profil a navrhol som neutrálne miesto prevzatia ceny a síce liečebný dom, v ktorom sa pooperačne rehabilitujem.

Soroš-jugend z politickej, ultra-extrémne liberálnej mimovládky s honosným názvom Inštitút ľudských práv - Human Rights Institute sa veľmi trápnym spôsobom vyhovárajú a bohapusto klamú. V statuse dokonca píšu, že sa „živia poctivou prácou“. Dovoľte mi pousmiať sa a nechať na vašom vlastnom zhodnotení toto ich tvrdenie.

Vo vyhlásení ďalej pokračujú tým, že do Dudiniec ísť nemôžu, pretože sa tejto ankete venujú len vo svojom voľnom čase. Z toho nie je celkom jasné, v čom je problém. Ak je problém doprava alebo financie (o čom ale silne pochybujem, lebo sú veľmi dobre platení), ponúkam milým aktivistom dovoz a odvoz do Dudiniec zdarma. Môžem poslať dcéru, ktorá ich do Dudiniec privezie aj odvezie. Riaditeľa kúpeľov poprosím o zapožičanie konferenčnej miestnosti, kde mi cenu môžu odovzdať aj za účasti médií.

Ak ale chcú naznačiť, že na niečo také čas nemajú, tak by som sa ich rád opýtal, či minulý rok čas, doprava a financie neboli problém, pretože boli Andrejovi Dankovi odovzdať cenu priamo v Národnej rade Slovenskej republiky.

Akosi sa nám zamotali títo "ľudskoprávni aktivisti". Pravda bude asi niekde inde. Zrejme sa boja, že na nich kúpeľní hostia polámu barle.

Moja ponuka každopádne aj naďalej platí.

Do Dudiniec za Harabinom ísť nemôžeme, tvrdia Krempaská s Weisenbacherom

"Štefana Harabina sme rovnako ako všetkých ostatných laureátov pozvali si cenu prevziať. Na pozvanie nereagoval, ale cez médiá odkazuje, že máme prísť za ním do Dudiniec, kde relaxuje. Narozdiel od pána Harabina, ktorý si počas PN-ky robil predvolebnú kampaň, my sa živíme poctivou prácou. Aktivitám ako Homofób roka sa venujeme dobrovoľnícky v našom voľnom čase. Do Dudiniec preto ísť nemôžeme. Ak si ju chce prevziať na verejnom mieste, navrhujeme na Dúhovom PRIDE. Predpokladáme, že sa nebojí si svoje tvrdenia, ktoré včera ešte zdôraznil, vyargumentovať pred účastníkmi a účastníčkami," uviedla v reakcii na Harabina programová riaditeľka Inštitutú ľudských práv Alena Krempaská.

Zdroj: InfoVojna


Zaujímavosti