Harabin: Chystajú sa nám vládnuť úžerníci, pedofili a feťáci. Nie je mi osud slovenských občanov ľahostajný

08.11.2019 | 15:36 Sudca Najvyššieho súdu SR a volebný líder strany Vlasť Štefan Harabin sa v rozhovore pre Nový čas vyjadril aj k holokaustu a k spolupráci s progresívcami a kotlebovcami.

Do parlamentnej politiky vstupovať neplánoval, no stal sa volebným lídrom novej strany. Napriek tomu, že naplno kampaňuje a zákon zakazuje sudcom aktívnu politickú činnosť, v talári zostáva do poslednej chvíle.

Po prezidentských voľbách ste hovorili, že neplánujete žiadnu stranícku politiku. Čo sa teda stalo? 

Ako som povedal pri svojom prvom vystúpení v pozícii volebného lídra strany Vlasť, už sa nemôžem pozerať na to, ako politická kasta, súčasná rovnako ako minulá, urobila zo Slovenska skorumpovaný štát, ktorý si ukradla pre seba a svojich mecenášov. Nedá mi svedomie stáť bokom a vidieť, ako celá naša vlasť a ľudia v nej trpia.

Nezakladám žiadnu politickú stranu a ani som do žiadnej nevstúpil. Idem ako volebný líder na čele politickej strany Vlasť. Vychádzam z právneho stavu, ktorý mi to umožňuje. Pokiaľ má urobiť niekto poriadok v štáte a dosiahnuť potrebnú zmenu, tak kto iný ako trestný sudca so 40 ročnou praxou?


Aké bude vaše motto?

Vlasť treba vrátiť ľuďom a nenechať ju v rukách skorumpovanej politickej kasty, ktorá si ju ukradla pre seba a svojich nikým nevolených mecenášov v pozadí.Čo si má pod tým človek predstaviť?

Právo, poriadok a spravodlivosť pre všetkých a pre každého rovnako. Treba úplne odpolitizovať justičný systém a zaviesť nulovú toleranciu pre zásahy politikov do zloženia a vedenia Ústavného súdu, prokuratúry a polície. Pozrite sa, kto sa nám chystá vládnuť - zlodeji a kšeftári, úžerníci, pedofili, feťáci. Mne nie je osud slovenských občanov ľahostajný. Treba zastaviť umieranie ľudí na vyliečiteľné choroby, zastaviť rast chudoby. Nehovoriac o úrovni vzdelania, ktorá klesá. Idiotizujú nám deti a ja sa na to nemôžem pozerať. Pre mňa by bolo pohodlnejšie zotrvávať v talári. Smer vládne posledných 12 rokov s dvojročnou prestávkou.

Fico mal dobrú myšlienku sociálneho štátu, ale kam to doviedli zlodeji okolo neho? Má bez prestávky zdravotníctvo, financie, vnútro... Podľa Eurostatu z roku 2016 na Slovensku zomiera ročne 7 - 11-tisíc ľudí zbytočne. Sú tu absurdity -  ako napríklad nedávno v Bratislave, keď sa hádajú nemocnice o to, kto nebude operovať mladého chlapca alebo v Nitre, kde lekári operovali nesprávne koleno a odmietajú tohto pacienta odškodniť – vraj nie sú na to peniaze.

Ukážete aj nástroje, ktorým by ste to chceli zmeniť?

Nesmie sa kradnúť. Ľudia umierajú pre to, lebo skorumpovaná politická kasta a kšeftári kradnú. Politici a zástupcovia štátu by mali podľa nášho programu za svoje rozhodnutia ručiť celým svojím majetkom.To bude najdôležitejší bod programu? 

Áno, zabránime kradnutiu. Veď vieme, kde sa kradne - v zdravotníctve to bolo napríklad cétečko, ktoré kúpili za 2,5 milióna eur namiesto pol milióna. Tak niekto kradne. Kto kradne, ja? Minister vnútra kryje tých, čo kradnú. Generálny prokurátor ich rovnako kryje. Ja viem, čo treba urobiť a nebojím sa to urobiť.

Akým štýlom to chcete urobiť? 

Program zverejníme na budúci týždeň na webe strany. 

Na začiatku ste dostali 3 % v prieskume Polisu. Je to pre vás dosť?

V prieskume sa uvádza, že u politickej strany Vlasť ide je polovičný výsledok, keďže ide iba o polovičnú znalosť vzhľadom na čas zberu údajov v čase pred ohlásením vzniku strany Vlasť.


Akú ambíciu máte?

Idem do tohto projektu, lebo chcem situáciu na Slovensku zmeniť.


Budete chcieť 14 % ako v prezidentských voľbách?

Takto sa to merať nedá, ale v prezidentských voľbách som dostal dôveru bezmála 310-tisíc voličov. Veď počtom tieto hlasy vlastne tvoria po Bratislave druhé najväčšie slovenské mesto. To je veľký počet. Ľudia v našej vlasti túžia po zmene, lebo to, čo sa dnes u nás deje, sa už nedá vydržať. Bol by som cynický ignorant, keby som nevyvodil osobnú zodpovednosť za prejavenú dôveru v prezidentských voľbách, ktorá ma zaväzuje pokračovať v zápase o našu vlasť. Mojou ambíciou je, aby strana Vlasť rozhodne participovala na moci. 

S kým si viete predstaviť budúcu spoluprácu?

So všetkými politickými stranami, ktoré chcú plniť to, čo je v programovom nastavení Vlasti, ale reálnymi skutkami. 

Ako to zistíte? Veď vy už poznáte jednotlivé strany.

Po parlamentných voľbách sa stretávajú lídri politických strán a rokujú o prienikoch vo svojich programoch. So všetkými, ktorí budú akceptovať národné a štátne záujmy SR, ochranu slovenskej štátnosti, ochranu normálnej rodiny, pracovať v prospech normálneho dôstojného života každého občana Slovenska, neakceptáciu sexuálnych zvrátenosti, nulovú toleranciu zásahov politikov do justičného systému a zásadu, že právo, poriadok a spravodlivosť musia platiť pre každého rovnako, bude Vlasť spolupracovať. Dopredu nevylúčite nikoho?

Prečo by som to robil?


Ani Trubana? 

Pokiaľ upustí strana Progresívne Slovensko od feťáctva, narkomanstva, pedofílie, lgbti, gender ideológie, tak prečo? Truban tam dnes je, zajtra nemusí byť. Pokiaľ by chceli presadzovať registrované partnerstvá, tak sa nemáme o čom baviť.

Kotlebova strana je prijateľným partnerom?

Pre mňa je prijateľná pre spoluprácu každá politická strana, ktorá bude akceptuje náš program. Ale mám zásadné výhrady voči vedeniu ĽSNS. Proti tomu, čo prezentujú. Ja uznávam výsledky druhej svetovej vojny. Výrazný podiel Slovanov na víťazstve v Druhej svetovej vojne, čo pán Kotleba neuznáva. Nikdy som ho nevidel pri pamätníku na Slavíne, pri SNP, ani na Duklianskom pamätníku. Ja som odporca fašizmu, môj otec bol v povstaní.

Ja uznávam holokaust, ale aj holokaust Slovanov a Rómov. Ten bol evidentne najväčší. Vystúpenie slovenského národa proti fašizmu bolo bez najmenších pochybnosti správne. Ono nebolo proti slovenskej štátnosti, či za obnovenie Československa. Kotleba toto nevie oddeľovať. Ja odmietam násilné riešenia, žiadna politická strana nemôže rozmýšľať svalmi, lebo v hlave nie sú svaly, ale um. Pri  nijakých konfliktoch nemôžem používať silu.

Na rozdiel od Kotlebovej strany, strana Vlasť má riešenia na problémy Slovenska. Zoberte si napríklad rómsku otázku. Tá sa nerieši tak, že by sme my začali útočiť na toto etnikum. Lebo potom sa začne útočiť zajtra na Rusínov, Maďarov a tí na Slovákov. Rómovia v spoločnosti nie sú problém. Pokiaľ majú robotu, tak s nimi nikdy nie je a nebol problém. Ak ale páchajú trestnú činnosť, tak polícia musí zasiahnuť a nemôže sa báť. Poriadok a právo platí pre všetkých, ale nesmú sa umelo vytvárať etnické konflikty. Rovnako treba spomenúť, že Kotleba, keď bol župan prakticky v každom projekte zlyhal a svojmu kraju nijako nepomohol.

Prekáža vám odsúdenie Milana Mazureka za rasizmus?

Tu platí sloboda slova, ja hovorím o tom, že keď sa používajú násilné praktiky voči nejakému etniku, tak to nie je možné tolerovať. Je možné kritizovať určité kroky. Keď sa dáva veľa peňazí do rómskeho etnika a tie napríklad požierajú mimovládky.

Vstupujete do strany Vlasť? 

Ja som volebný líder strany Vlasť.

Budete predsedom? 

Ja som nevstúpil do strany, budem volebný líder. Moja požiadavka bola tá, že v tej strane budú absolútne noví ľudia a tí sú aj v novom predsedníctve. Ani jeden člen strany nemôže byť odsúdený za trestný čin. Nesmie sa viesť voči nikomu trestné stíhanie za úmyselný trestný čin a musí mať poplatené dane, poplatky a odvody. Keby sa zistilo, že tam niekto taký preliezol, tak bude okamžite vylúčený.

Na základe nového zákona prídete o sudcovskú rolu.

Mne o pohodlie sudcovského povolania nejde. Nad tými vyjadreniami sa ani nezamýšľam. Tento zákon je zjavne neústavný, pretože nemôže zakázať prístup k povolaniu jedine a iba sudcovi. Potom musí zakázať tiež prokurátorom, policajtom, notárom, vojakom... 


Budete ho napádať na ústavnom súde? 

Ja sa týmto nezaoberám. Pre mňa je priorita urobiť všetko pre to, aby sme na Slovensku dosiahli zmenu a aby v našej vlasti konečne platilo právo pre všetkých rovnako.


Kto bude v strane figurovať? 

Stranícky a aj volebný tím predstavíme vo veľmi krátkom čase.. 

Peter Marček či Martina Šimkovičová?

Žiadny existujúci aktívni politici, ani bývalí, v tejto strane nebudú. Radoví členovia v politických stranách v minulosti mi ale neprekážajú. So mnou rokoval Marček, aby som šiel na čelo strany, aj Národná koalícia, aj Belousovová, aj Chovan.

S pánom Dankom ste nerokovali? 

Pýtal sa ma pri jednej príležitosti či zakladám stranu, či pôjdem do Národnej koalície, či sa stanem predsedom nejakej strany. Vždy som odpovedal nie.

S pánom Mečiarom ako vychádzate? 

Nestretávame sa. Vážim si ho, lebo je architektom nášho štátu. Diskutovali ste s ním o jeho novej strane? 

Nie. Nemám ani informácie.


Jeho by ste na kandidátke nerád videli? 

Neprichádza do úvahy nikto z minulých ani z aktívnych politikov. 

Ako to bude s financovaním vašej kampane? 

Bude to z príspevkov. Už teraz je kopu záujemcov. Žiadny oligarcha ma neplatí. Ja som ochotný investovať toľko, koľko mi dovolí rodinný rozpočet. 

Spomínalo sa financovanie vašej prezidentskej kampane v súvislosti s podozreniami o tom, že ju sponzorovali ľudia, ktorí nemali dosť peňazí, či si práve vložili veľkú sumu peňazí na účet a potom vám to automaticky previedli ku vám. Riešila tento problém polícia?

Mainstreamové média o mne šíria rôzne lži už vyše 20 rokov. Povedal som, že keď má niekto informáciu, že mám čo i len cent v kampani nezákonne, nech ide za generálnym prokurátorom. Sú to iba lži. Čo by mohla polícia a prokurátora, vrátane Čižnára, ktorý ma nielenže nemiluje, ale priam neznáša, preverovať, keď nič neexistuje?

Zdroj: cas.sk


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti