Egypt sprísnil opatrenia proti islamským militantom, pätnástich popravili

26.12.2017 | 16:14 Ako informuje úrad spravujúci egyptský väzenský systém, k popravám došlo v dvoch väzniciach na západe egyptskej metropoly Káhira.

KÁHIRA 26. decembra – V Egypte v utorok vykonali trest smrti obesením na pätnástich islamských militantoch, ktorí pred štyrmi rokmi zaútočili na Sinajskom polostrove na vojenské stanovište a zabili deviatich príslušníkov egyptských ozbrojených síl.

Ako informuje úrad spravujúci egyptský väzenský systém, k popravám došlo v dvoch väzniciach na západe egyptskej metropoly Káhira.

Podľa agentúry AP sú tieto popravy zrejme súčasťou sprísnených opatrení proti islamským militantom, ktoré egyptská vláda prisľúbila po novembrovom útoku Islamského štátu na Sinajskom polostrove.

Teroristi zaútočili koncom novembra na mešitu v meste Bir al-Abd a zabili v nej viac ako 300 veriacich vrátane desiatok detí. Útok zasiahol stúpencov súfijskej vetvy islamu, ktorých islamskí fanatici považujú za odpadlíkov, pretože sa odmietajú riadiť ich doslovným výkladom Koránu. Islamský štát v minulosti viackrát vyhlasoval, že všetkých súfiov zo Sinajského polostrova zlikviduje.

Zdroj: SITA


Program rádia

  • Bez programu

Zaujímavosti