Bannon po roztržke s Trumpom odstúpil z vedenia spravodajského portálu Breitbart

10.01.2018 | 10:43 Jeden z architektov volebného úspechu Donalda Trumpa, odstúpil z vedenia amerického spravodajského portálu Breitbart News.

Odchod Bannona prišiel niekoľko dní po zverejnení nelichotivej knihy o prezidentovi USA s názvom Fire and Fury: Inside the Trump White House (Oheň a hnev: Vo vnútri Trumpovho Bieleho domu), v ktorej sa nachádzajú aj Bannonove ostro kritické výroky na adresu Trumpovho syna či spolupracovníkov.

Prezidenta Trumpa obsah knihy nahneval a označil ju za „vymyslenú“. Dodal, že „je plná klamstiev, prekrútených informácií a zdrojov, ktoré neexistujú“.

Výkonný riaditeľ Breitbart News Larry Solov oznámil Bannonov odchod v odkaze na webovej stránke.

„Steve je drahocennou súčasťou nášho posolstva a vždy mu budeme vďační za jeho prínos a za to, čo nám pomohol dosiahnuť,“ uviedol Solov.

Bannon stál na čele portálu od roku 2012, pripomenula tlačová agentúra DPA.
Bannon - Trumpov hlavný stratég, ktorý odišiel zo svojho postu v Bielom dome v auguste - vyhlásil: „Som hrdý na to, čo tím Breitbart News za taký krátky čas dosiahol pri vytváraní spravodajskej platformy svetovej úrovne.“

Bannon sa v nedeľu snažil udobriť si Trumpa a tvrdil, že výroky zverejnené v knihe o prezidentovom synovi, ktorého označil za vlastizradcu a zlého vlastenca, sa týkali bývalého šéfa Trumpovej predvolebnej kampane Paula Manaforta, nie Trumpa mladšieho.

Bannon vydal vyhlásenie, kde chválil prezidentovho syna.

Zdroj: aktuality.sk

Zaujímavosti