Agresivita slovenskej vlády nereflektuje vôľu národa. Rusko je náš priateľ a väčšina Slovákov vníma Ruskú federáciu ako partnera a nie ako hrozbu, píše Blaha ruskému veľvyslancovi

23.04.2021 | 09:14
16
Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) napísal v reakcii na vyhostenie troch ruských diplomatov Hegerovou vládou otvorený list veľvyslancovi Ruskej federácie.

Vážený pán veľvyslanec, ctení ruskí priatelia,

dovoľte, aby sme sa v mene slovenského národa ospravedlnili nášmu bratskému ruskému národu za zlo, ktoré pácha vláda Eduarda Hegera.

Vyhostenie troch ruských diplomatov vnímame ako hlúpe a agresívne gesto, ku ktorému slovenská vláda pristúpila na pokyn americkej ambasády.

Je smutné, že ani len západné veľmoci, ktorým slovenská vláda bez reptania slúži, nepristúpili k takémuto nepriateľskému kroku, no slovenská vláda sa takto bezprecedentne strápňuje - ako sa hovorí, Poturčenec horší od Turka.

Agresivita slovenskej vlády nereflektuje vôľu národa. Rusko je náš priateľ a väčšina Slovákov vníma Ruskú federáciu ako partnera a nie ako hrozbu.

Aktuálna pravicová vláda nereprezentuje záujmy slovenského národa a keďže celkom zjavne plní pokyny iných štátov, po nástupe novej slovenskej vlády bude musieť prebehnúť precízne vyšetrovanie takýchto nesuverénnych rozhodnutí vlády, ktoré nesú črty vlastizrady.

Dovoľte, aby sme vás ubezpečili, drahí ruskí priatelia, že Slováci nikdy nezabudnú na to, kto nás oslobodil od nemeckých nacistických okupantov v druhej svetovej vojne.

Ruský národ je hrdinský národ a my budeme navždy vďační za našu slobodu a za mier, ktorý ste nám priniesli.

Rovnako nikdy nezabudneme na to, že v čase, kedy sa Slovensko nevedelo dostať k vakcínam od západných spojencov, bola to Ruská federácia, ktorá ponúkla pomocnú ruku. Odpoveďou jej, žiaľ, bola len nenávisť a diletantizmus.

Plne chápeme, že ruský národ má právo cítiť sa dotknuto a sklamane z neférových a primitívnych krokov slovenskej vlády Eduarda Hegera.

Budeme robiť všetko preto, aby sme bojovali proti rusofóbii, ktorá sa šíri vo svete a na Slovensku. Odmietame všetky formy národnostnej neznášanlivosti voči ruskému národu, ktoré šíri vláda, prezidentka a liberálne médiá.

Takáto nenávistná hystéria voči ruskému národu tu naposledy bola v čase Adolfa Hitlera.

Hanbíme sa za slovenskú vládu, ktorá sa svojou nevraživosťou voči Rusku hlási k tejto odpudivej rasistickej tradícii európskej histórie.

Pevne veríme, že čo najskôr dôjde k zmene tejto vlády, ktorá je na Slovensku extrémne nepopulárna.

A zároveň veríme, že po tom, čo táto vláda amerických agentov skončí, nová vláda otvorí novú kapitolu našich priateľských slovensko-ruských vzťahov - tak, ako si to želá drvivá väčšina Slovákov.

S hlbokou úctou,

Ľuboš Blaha, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky

Zdroj: Facebook Ľuboš Blaha

Zobraziť ďalšie

Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Zaujímavosti