Oznam: Majte prosím trpezlivosť pri načítávaní stránok. Stránky sú znova pod útokom.

Zavrieť

Advokát Para: „Je zarážajúce, že na Slovensku sledujú obhajobu a opozičných politikov!“

26.10.2021 | 12:00
  3
Obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara reagoval na čoraz šokujúcejšie praktiky súčasného režimu, ktorý sa neštíti používať totalitné praktiky režimov, ktoré prenasledujú svojich kritikov.

Je veľmi zarážajúce, že sa sleduje obhajoba a opoziční politici. Pred utorkovým rozhodovaním o predĺžení väzby obvineným v rámci policajnej akcie Očistec to vyhlásil obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para. Reagoval tak na zverejnené videá, ktoré zobrazujú, ako sa na chate stretávali Para, predseda strany Smer-SD Robert Fico, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör, a tiež syn Tibora Gašpara.

Para potvrdil, že k stretávaniu došlo, odmieta však, žeby sa zúčastnení niečoho protiprávneho dopustili.

"Nič iné sa neudialo, ako iba zákonné," skonštatoval. Všetko chce najprv vysvetliť súdu, myslí si však, že je normálne sa stretávať s ľuďmi, ktorí vyhľadávajú právnu pomoc.

"Je legitímne právo získavať informácie a získavať dôkazy. O to viac, keď ma nepúšťajú do úplného spisu a nesprístupňujú mi dôkazy," uviedol.

Odmieta, žeby niekoho na stretnutiach k niečomu nabádal. "Nehovoríme tam nič iné, ako právne rady, na čo sme oprávnení," poznamenal s tým, že ak sa cez média zverejňujú odkazy, že "treba čakať na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) a šúchať nohami", potom nech sa nikto nečuduje, že sa ľudia stretávajú s advokátmi.

"Ja som vopred upozorňoval, že sa uplatňuje dvojaký meter na obhajobu týchto obvinených. To povieme aj sudcovi a rozoberieme každý argument poctivo," skonštatoval advokát. Para tvrdí, že im minimálne rok odopierajú prístup k obrazovým a zvukovým záznamom, či informáciám o trestnom čine.

"Odopierajú nám prístup k úplným spisom zo súvisiacich trestných vecí. Napriek tomu, že nám toto právo priznal Najvyšší súd SR," podotkol.

V prípade nahrávok zo stretnutí na chate ho bude zaujímať, pre aký skutok boli začaté. Zatiaľ boli totiž podľa Paru zverejnené len informácie, že z dôvodu vyšetrovania pytliactva. "Treba vyhodnotiť, prečo sa v nahrávkach ďalej pokračovalo, keď je zrejmé, že sa pri stole nerozdeľovali zajačie packy," skonštatoval.

VIDEO: Para: Je normálne stretávať sa s ľuďmi, ktorí potrebujú právnu pomoc.

 

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, sa v utorok začalo rozhodovanie o predĺžení väzby obvineným v rámci policajnej akcie Očistec. Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil svoj návrh o obrazovo-zvukové záznamy.

Záznamy a ich prepisy majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz, ako aj diskreditovať a kriminalizovať vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a prokurátorov ÚŠP.

Lipšic a jeho nohsledi sú v dôkaznej kríze a právny štát v totálnom rozvrate, reagoval Fico

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho "nohsledi" musia byť v dôkaznej kríze, ak dali sledovať a odpočúvať predsedu opozičnej strany na jeho stretnutiach. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico v reakcii na zverejnené videá, ktoré majú pochádzať zo súdom schváleného sledovania.

"S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií pre svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách," povedal Fico. Deklaruje, že bude naďalej pracovať na dokázaní neviny obvinených nominantov opozície a osôb spojených s opozíciou.

Tento deň je podľa Fica len potvrdením, že demokracia a právny štát sú na Slovensku "v totálnom rozvrate".

"Rok a pol hovorím o zneužívaní trestného práva na boj s opozíciou. Rok a pol tvrdím, že vo väzbe sedia nevinní ľudia. Je to moja legitímna politická agenda, ktorá sa potvrdzuje každým dňom," skonštatoval.

Viac vo videu:


Viac v článku TU.

„Vy ste odpočúvali lídra opozície a advokáta v živom prípade. Lipšic tieto nahrávky protiprávne použil a potom to poslali do médií. To je váš koniec!“ reaguje Blaha na video zo sledovania Fica

Oni stratili akékoľvek zábrany. Sú v koncoch a robia školácke chyby. Odpočúvať Roberta Fica - toto bola tá najväčšia chyba, akú Lipšic s Matovičom kedy urobili, napísal vo svojom statuse poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD).

Viac v článku TU.

Zdroj: pravda.sk / InfoVojna


Program rádia
Zmena programu je vyhradená.

  • Bez programu

Tipy a rady

Zaujímavosti