VIDEO: Pri policajnej stanici v Solúne sa utáborili stovky migrantov

Grécko má problémy pri zvládaní vysokého počtu uchádzačov o azyl vzhľadom na pretrvávajúci prílev migrantov zo susedného Turecka.
08.10.2018 | 16:15

Niekoľko stoviek uchádzačov o azyl sa utáborilo pri policajnej stanici v druhom najväčšom gréckom meste Solún. Informovala o tom agentúra AP, ktorá v tejto súvislosti poukazuje na vlnu ilegálnej migrácie v severnom Grécku.

Migranti najprv spali na lavičkách a trávnatých plochách na námestí v centre mesta. V pondelok potom vytvorili rad pred policajnou stanicou a žiadali o miesta v utečeneckom tábore pred nadchádzajúcim zimným obdobím.

Grécko má problémy pri zvládaní vysokého počtu uchádzačov o azyl vzhľadom na pretrvávajúci prílev migrantov zo susedného Turecka. Grécko je hlavnou vstupnou bránou pre státisíce utečencov, ktorí od roku 2015 prichádzajú zo Sýrie a ďalších vojnou zničených krajín z územia Blízkeho východu a Afriky v nádeji na lepší život v Európe.

Generálny tajomník ľudskoprávnej organizácie Amnesty International Kumi Naidoo navštívil minulý týždeň tábor pre migrantov na ostrove Lesbos. Podmienky v ňom označil za "desivé" a vyzval na núdzovú evakuáciu obyvateľov tábora na pevninu ešte pred prichádzajúcou zimou.

Zdroj: 24hod.sk