VIDEO: Poslanec Marček odcestoval na Krym s bývalým šéfom rozviedky Cibulom

Okrem Marčeka sa v utorok na bratislavskom letisku neukázala žiadna ďalšia poslanecká tvár.
31.07.2018 | 19:07

Poslanec Peter Marček pred odletom na Krym nechcel prezradiť, kto ďalší zo slovenských zákonodarcov s ním bude letieť na polostrov Krym anektovaný Ruskom. Nakoniec letel sám.

Skupina slovenských poslancov na čele s Petrom Marčekom (nezaradený) mala dnes odletieť na Krym. „Kto príde, ten poletí,“ reagoval na otázky, ktorí z poslancov by sa mali k nemu ešte pripojiť.

Uviedol, že toho, kto nepríde, neprezradí. Podľa jeho mienky by sa v spoločnosti mohli vytvoriť rozporuplné názory na ich rozhodnutie ísť či neísť na polostrov anektovaný Ruskom.

Hoci Marček čakal takmer do poslednej možnej chvíle, žiadna ďalšia poslanecká tvár sa na bratislavskom letisku už neukázala. Vyhlásil, že ide o víťazstvo médií, ktoré podľa neho spustili kampaň proti jeho ceste.

„Je to pre mňa dosť veľké sklamanie. Keď už média dokážu ovplyvniť poslancov, ktorí sa chceli ísť pozrieť na situáciu na Kryme, vyzerá to zle nielen s tými poslancami, ale aj so Slovenskom," vyhlásil nezaradený poslanec.

Pozrite si vyjadrenie Petra Marčeka pred odletom na Krym:

 

Marček tvrdí, že poletí 15 ľudí

Bývalý riaditeľ rozviedky SIS Igor Cibula, o ktorom Marček povedal, že je jeho sused, ide na Krym spolu s ním.

Nezaradený poslanec tvrdí, že spočiatku chcelo ísť viac poslancov, ale po vyhlásení ukrajinského veľvyslanca Jurija Mušku a tlaku médií, sa niektorí zľakli. Marček ďalej uviedol, že na Krym letia spolu s ním aj viacerí podnikatelia. O koho ide, ale tiež nespresnil.

„Dohromady by nás malo byť 15,“ vyhlásil. 

Ťažkú hlavu si Marček pritom nerobí ani zo stanoviska slovenského ministerstva zahraničných vecí či rezolúcie OSN. Podľa oboch stanovísk je Krym súčasťou Ukrajiny.

„Je to otázka času, kedy sa Putin s Trumpom dohodnú a myslím si, že je to už predrokované,“ špekuloval pred odletom na Krym.

Na otázku, čo od svojej návštevy na Kryme očakáva, povedal, že tam určite „nájde Jaltu, more a príjemných ľudí". Zároveň nevylúčil, že sa tam stretne aj s predstaviteľmi Ruskom dosadenej krymskej vlády.

A hoci v minulosti nechcel povedať, kto cestu financuje, dnes hovorí, že si všetko platí sám.

Zdroj: aktuality.sk