VIDEO: Merkelová odíď, kričali v Hamburgu demonštranti

Nemci protestovali proti politike otvorených dverí.

Do ulíc nemeckého Hamburgu vyšli stovky ludí, ktorí vyjadrili odpor voči politike kancelárky Angely Merkelovej. Na inom mieste však demonštrovali aj protifašistické skupiny a protestujúci, ktorí vyjadrovali svoju podporu Kurdom.

Podľa miestnej televízie NDR sa v pondelok v centre Hamburgu zhromaždilo približne 250 ľudí, ktorí v rukách držali transparenty „Merkelová musí odísť“.

Dôvodom demonštrácie je protest proti Merkelovej politike otvorených dverí a multikulturalizmu. Následne sa v meste konali aj protidemonštrácie ľavicových skupín, ktorých sa zúčastnilo asi 1000 občanov.

Podľa Sputniku išlo od februára už v poradí o šiestu demonštráciu namierenú proti nemeckej kancelárke. Protesty sa konajú každý týždeň v pondelok a mali by trvať do polovice mája. Úradu na ochranu ústavy uviedol, že za demonštráciami stoja pravicovými aktivisti.

Zdroj: sputniknews.com

  • Milý Maroš Kramár, herec a môj priateľ,

    09:56 | 17.03.2018 | Norbert Lichtner

    nedá mi trochu nerozšíriť moju odpoveď na tvoje slová 'Ľubo je mi ťa ľúto. Škoda. Mal som ťa rád.', ktoré si ako reakciu na môj blog o prezidentovi Kiskovi zverejnil ako poznámku na mojej facebookovej stránke.