VIDEO: Kuffa vo svojej kázni vyzval, aby ľudia nevolili politikov typu Kiska

Katolícky kňaz Marián Kuffa je späť! Známy kazateľ pred vyše mesiacom vystrašil svojich obdivovateľov, keď ho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti. Najnovšie predstúpil pred veriacich v Lendaku a razantne sa pustil do prezidenta Andreja Kisku.
19.11.2018 | 10:40

Pred vyše mesiacom bol Kuffa hospitalizovaný v nemocnici, kde si mal dávať do poriadku poškodenú chrbticu. Malo ísť o následky úrazu po páde z koňa.

Zdá sa, že kňaz je v súčasnosti na tom so zdravím oveľa lepšie. A hoci s pomocnými barlami, nedávno sa objavil pred veriacimi pod Tatrami v Lendaku. Išlo o podujatie Slovenského dohovoru za rodinu.

Vo vyše 45 minútovej kázni sa Kuffa venoval téme potratov a hneď sa obul aj do prezidenta Andreja Kisku. "Tých, ktorí bojujú proti potratom, nazval extrémistami. Čiže ja som podľa neho fanatik a extrémista," zamyslel sa Kuffa.

A to na adresu prezidenta nebolo ešte zďaleka všetko. “Takýchto ľudí ja voliť nebudem. Kuffa nehovorí politicky, ale hodnotovo. Nevyzývam vás k nenávisti proti pánu prezidentovi, ale k opatrnosti a odvahe. Takýchto ľudí nevoľte. Aj keď možno majú pekné pozlátko – pán prezident má najvyššiu dôveru na Slovensku. Ja ho voliť nebudem,"  vyzýval veriacich rozhorčený Kuffa. 

„Prezident za extrémistov a fašistov označuje len kotlebovcov, v žiadnom prípade nie ochrancov rodín, sám je otcom piatich detí a pravidelne sa zúčastňuje na púti v Šaštíne,“ reagovala prezidentská kancelária na Kuffove vyjadrenia.

Video s Mariánom Kuffom - pasáž k prezidentovi Kiskovi sa začína približne v 30. minúte:

Fialová označila Kuffu za blázna

Marián Kuffa mal pred niekoľkými mesiacmi výmenu názorov aj s herečkou Zuzanou Fialovou. Tá ho v televíznej relácii SEDEM označila za blázna, Kuffa herečke vrátil úder s tým, že je posadnutá zlým duchom. Fialová sa ku Kuffovi vyjadrovala počas debaty o zákone na záchranu nenarodených detí, ktorý kňaz podporuje. Fialová však tvrdila, že Kuffa Slovensko vracia do stredoveku.

Zdroj: pluska.sk