Veľká Británia odmietla prenasledovanej kresťanke udeliť azyl, aby nepohoršila moslimov v krajine

Asia Bibi bola nútená opustiť krajinu potom, čo radikálna islamská strana organizovala demonštrácie vyzývajúce, aby bola obesená.
22.11.2018 | 13:07

Veľká Británia odmietla poskytnúť azyl pre pakistanskú kresťanku Asia Bibi, matku 5 detí, ktorá bola prvostupňovým súdov v Pakistane odsúdená na trest smrti za to, že sa napila vody z “moslimskej studne.”

Potom, čo bol rozsudok zrušený Najvyšším súdom, mala vycestovať matka z Pakistanu a hľadá krajinu, ktorá by jej poskytla azyl. Dôvodom je, že Pakistan obnovil súdny process na základe intervencie vlády a Asie Bibi hrozí, že trestu sa nevyhne.

53 ročná žena bola nútená opustiť krajinu potom, čo radikálna islamská strana organizovala demonštrácie vyzývajúce, aby bola obesená.

Wilson Chowdhry z Britsko pakistanskej kresťanskej asociácie povedal, že: “Británia sa obáva občianskych nepokojov a útokov na ambasády a civilistov”, preto odmietla ponúknuť Asia Bibi azyl. Zároveň sa vyjadril, že je  “hanbou, že krajina s tak bohatou históriou pomoci azylantom a utečencov, nedokázala byť voči Asia Bibi tak štedrá, ako voči iným v minulosti.”

Odôvodnenie Veľkej Británie zároveň je vyslaním signálu pre ostatných, že táto “krajina nie je bezpečným miestom pre tých, ktorí sú obžalovaní z bohorúhačstva. Sme si plne vedomí, že v tejto krajine existujú extrémistické prvky.”

Medzi prvými krajinami, od ktorých očakávala Asia Bibi pomoc patrili USA, Kanada a Veľká Británia. Wilson Chowdhry rozhodnutie Veľkej Británie nazval « kopancom do úst.

Zdroj: svetlosveta.sk / huffingtonpost.co.uk