V Británii zomrela žena otrávená novičokom

Dawn Sturgessovú hospitalizovali 30. júna spolu s jej partnerom Charliem Rowleyom, keď ich našli v bezvedomí v ich dome v Amesbury.
09.07.2018 | 11:50

Žena, ktorá bola v meste Amesbury ležiacom na juhovýchode Anglicku minulý týždeň vystavená účinkom nervovoparalytickej látky typu novičok, v nemocnici zomrela. Oznámila to v nedeľu spravodajská televízia Sky News.

Štyridsaťštyriročná Dawn Sturgessová, matka troch detí, zomrela v nedeľu večer v okresnej nemocnici v neďalekom meste Salisbury, kde sa novičkom v marci otrávili bývalý ruský agent Sergej Skripaľ a jeho dcéra Julija, Polícia začala v súvislosti s jej úmrtím začala vyšetrovanie vraždy.

Sturgessovú hospitalizovali spolu s jej 45-ročným partnerom Charliem Rowleyom v rozpätí niekoľkých hodín v sobotu 30. júna, keď ich našli v bezvedomí v ich dome v Amesbury. Rowley zostáva v nemocnici v kritickom stave.

Zrejme narábali s kontaminovaným predmetom

Vedci v britskom chemickom laboratóriu Porton Down v stredu potvrdili, že pár bol vystavený látke zo skupiny novičok. Predpokladá sa, že dvojica sa dostala do kontaktu s touto nebezpečnou látkou pri narábaní s kontaminovaným predmetom, ktorý bol použitý aj pri otrave Skripaľovcov - tým sa podarilo po niekoľkých mesiacoch zotaviť.

Zo záznamov kamier vyplýva, že obaja si v piatok kupovali alkohol a v piatok popoludní a večer boli v Salisbury, kde navštívili niekoľko obchodov. Zatiaľ neexistujú dôkazy o tom, že by dvojica, známa konzumáciou drog, navštívila niektoré z miest v Salisbury, ktoré boli dekontaminované po otrávení Skripaľovcov.

Miestna polícia uviedla, že do nemocnice zatiaľ neprišiel nik ďalší s rovnakými príznakmi otravy ako Sturgessová a Rowley.

Zdroj: aktuality.sk