Trump hrozí Rusku a Asadovi: Pripravte sa, rakety prídu a budú chytré

Ruský veľvyslanec v Libanone vyhlásil, že Spojené štáty musia počítať s tým, že všetky rakety vypálené na Sýriu budú zostrelené.
11.04.2018 | 14:15

Rusko sa má pripraviť, pretože rakety na Sýriu vypálené budú. Napísal to na sociálnej sieti Twitter prezident Spojených štátov Donald Trump.

"Rusko sľubuje, že zostrelí všetky strely v Sýrii. Pripravte sa Rusko, pretože prídu, pekné a nové a "chytré!" Nemali by ste byť partneri s plynom zabíjajúcim zvieraťom (Bašárom Asadom, pozn. red.), ktorý zabije svojich ľudí a užíva si to!" napísal Trump.

Trump reagoval na vyjadrenie ruského veľvyslanca v Libanone Alexandra Zasypkina. Ten vyhlásil, že Spojené štáty musia počítať s tým, že všetky rakety vypálené na Sýriu budú zostrelené.

Zasypkin povedal, že cieľom prípadnej obrannej akcie budú aj miesta, odkiaľ budú strely odpálené.

"Ak Američania zaútočia, rakety budú zostrelené a bude sa útočiť na miesta, odkiaľ budú odpálené," povedal Zasypkin televízii Al-Manár, ktorá patrí libanonskému Hizballáhu, teda spojencovi Damasku.

Zasypkin sa odvolal na slová prezidenta Vladimira Putina a tiež náčelníka ruského generálneho štábu. Ruská armáda už v marci oznámila, že zareaguje na akýkoľvek americký útok na Sýriu a sústredí sa na vypálené strely a zariadenia použité na ich odpal. Zasypkin povedal, že by sa stretu malo zabrániť a že Rusko je pripravené vyjednávať.

Donald Trump v ďalšom príspevku na Twitteri napísal, že vzťahy USA a Ruska nikdy neboli horšie ako teraz. "A to vrátane studenej vojny."

Zdroj: ČTK