Taliansko neprijme žiadne lietadlá s migrantmi, odkázal Salvini Nemecku

Berlín však medializované správy o presune migrantov poprel.
08.10.2018 | 10:04

Nemecké ministerstvo vnútra poprelo v nedeľu správy médií, podľa ktorých Berlín plánoval v nadchádzajúcich dňoch vrátiť do Talianska skupinu migrantov, ktorých zaregistroval pri vstupe do EÚ práve Rím.

Správa, ktorú v sobotu zverejnil taliansky denník La Repubblica, popudila talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho.

„V nadchádzajúcich dňoch nie je plánovaný nijaký letecký transfer," uviedol hovorca nemeckého ministerstva vnútra v emaile, z ktorého citovala agentúra Reuters.

Salvini v nedeľu povedal, že Taliansko zatvorí všetky svoje letiská, resp. nedovolí na nich pristáť nijakým nemeckým či iným lietadlám z Európskej únie prevážajúcim migrantov.

„Ak si niekto v Berlíne či Bruseli zmyslí, že v Taliansku prostredníctvom neautorizovaných charterových letov vyhodí desiatky migrantov, mal by vedieť, že mu nie je a nebude k dispozícii nijaké letisko," povedal Salvini podľa agentúry Reuters. „Zatvoríme letiská, tak ako sme zatvorili prístavy," dodal.

O údajných plánoch na hromadné deportácie migrantov informovala v sobotu i agentúra DPA s odvolaním sa na zamestnancov letiska v Mníchove. Podľa nich mali migrantov už na budúci týždeň deportovať do Talianska, a to charterovým letom za sprievodu polície.

Zdroj: aktuality.sk