Slovenskí novinári: Odmietame Ficove útoky a konšpirácie

Bývalý premiér vo svojom videoblogu hovoril o tom, že slovenskí novinári ohrozujú na Slovensku demokraciu. V októbri pre portál Echo24 tiež uviedol, že organizátori demonštrácií po vražde Jána Kuciaka boli z organizácií, ktoré platí George Soros. NAKA v týchto dňoch predvolala na výsluch viacero organizátorov protestov Za slušné Slovensko. V podaní sa spomína, že organizovali štátny prevrat a platí ich finančník George Soros.
14.11.2018 | 11:04

„Robert Fico povedal: „Nech vás komediantov medzi novinármi dobre trafí.“ Povedal to iba pár hodín po tom, ako sa objavili informácie, že polícia vypočúva organizátorov protestov Za slušné Slovensko.

Nie je to len absolútna strata súdnosti, je to aj cynické voči rodinám Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Je to odporné voči novinárom, ktorí aj po ich zavraždení pokračujú v odhaľovaní mafiánskych káuz.

Bez odvážnych novinárov by sme dnes nevedeli, že Ladislav Bašternák je daňový podvodník a že Marian Kočner roky unikal skutočnému vyšetrovaniu. Nevedeli by sme, že Robert Kaliňák pomáhal pri únose vietnamského občana a Robert Fico celé roky riadil krajinu tak, že tu vznikla skupina ľudí stojaca mimo zákona.

Predseda strany Smer Robert Fico verbálne útočí na novinárov a šíri konšpirácie len pár dní pred 17. novembrom, keď si pripomíname boj o našu slobodu, a to aj slobodu slova a zhromažďovania sa.

Odmietame útoky Roberta Fica na novinárov. Už jedna vražda je príliš."

Zoznam podpísaných novinárov nájdete TU.

Predseda Smeru Robert Fico ešte v októbri naznačil pre české médium Echo24, že slovenské orgány majú informácie o činnosti organizátorov protestov po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Dnes už vieme, že organizátori tých demonštrácií po vražde Jána Kuciaka boli z organizácií, ktoré platí George Soros. My dobre vieme, kto sa s kým schádzal a akú úlohu v tej dobe zohrával. Všetko to pôjde von, až bude jasné, kto si objednal vraždu,“ povedal Fico.

Zdroj: aktuality.sk / InfoVojna