Šéf europarlamentu je naklonený zbližovaniu EÚ s Ruskom

Vo svojom článku o tom písal nemecký denník Die Welt.


Predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani, o ktorom sa hovorí ako možnom novom talianskom premiérovi, sa vyslovil za zbližovanie Európskej únie s Ruskom.

V rozhovore pre utorňajšie vydanie nemeckého denníka Die Welt upozornil, že ruský prezident Vladimir Putin musí dodržiavať dohody.

„Rusko musí mať ale aj vzťahy s Európou. Dalo by sa uvažovať o tom, že by EÚ prevzala úlohu sprostredkovateľa medzi veľmocami USA a Ruskom," povedal taliansky politik.

Najbližšiu nedeľu sa v taliansku uskutočnia parlamentné voľby. Tajani je jedným zo zakladateľov konzervatívnej strany Forza Italia pod vedením bývalého premiéra Silvia Berlusconiho, ktorý sa po usvedčení z daňového podvodu nemôže uchádzať o návrat do tejto funkcie, podporil však myšlienku, aby sa stal novým premiérom terajší šéf EP.

Tajani sa v rozhovore pre Die Welt vyslovil aj za reformu EÚ zodpovedajúcu plánom, ktoré načrtol francúzsky prezident Emmanuel Macron. Európa podľa predsedu EP potrebuje spoločného ministra financií a bankovú úniu.

Zdroj: aktuality.sk

  • Milý Maroš Kramár, herec a môj priateľ,

    09:56 | 17.03.2018 | Norbert Lichtner

    nedá mi trochu nerozšíriť moju odpoveď na tvoje slová 'Ľubo je mi ťa ľúto. Škoda. Mal som ťa rád.', ktoré si ako reakciu na môj blog o prezidentovi Kiskovi zverejnil ako poznámku na mojej facebookovej stránke.