Rusko obvinilo Spojené štáty z najnovších nepokojov v Iráne

Iniciatíva USA zvolať zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN bola taktiež podrobená kritike.
05.01.2018 | 15:17

Námestník ruského ministra zahraničných vecí skritizoval Spojené štáty za ich snahu zvolať mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN v dôsledku siuácie v Iráne. V tejto súvislosti obvinil Washington z podnecovania nepokojov a destabilizácie tamojšej vlády.

„Spojené štáty pokračujú vo svojej politike otvoreného, ale aj skrytého zasahovania do záležitostí iných štátov. Pod zámienkou obáv z porušovania ľudských práva a demokracie nehanebne útočia na suverenitu iných národov,“ uviedol v piatok pre tlačovú agentúru Interfax Sergej Rjabkov.

„Presne v tomto svetle aj vnímame iniciatívu Ameriky zvolať na zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o striktne vnútornom probléme,“ oznámil diplomat v stanovisku Ruskej federácie.

Rjabkov sa tiež zmienil o tvrdeniach Teheránu, že Spojené štáty vedú pouličné demonštrácie zo zahraničia. Podľa jeho vyjadrenia sú opodstatnené a dodal, že Washington používa „všetky dostupné prostriedky“ na podkopanie nepriateľsky naklonených vlád iných štátov.

Zdroj: rt.com

  • „Operácia Drucker“ zlomila generála

    20.04.2018 | 17:32 | Norbert Lichtner

    Týždeň v skratke: 1. Drucker vyskočil z okna. Generál Gašpar to neprežije. 2. Potvrdilo sa, že nová vláda je bábkové divadlo. 3. Danko opäť vyskakuje: chce byť pri krájaní polície. 4. Po vojenských PR manévroch prišiel vojenský PR útok na Sýriu.