Rakúska FPÖ verí, že po volebnom úspechu talianskej Ligy Severu sa podarí odstaviť utečencov

Slobodná strana Rakúska by chcela uzavrieť migračnú trasu do svojej krajiny.

Vládna Slobodná strana Rakúska (FPÖ) zagratulovala talianskej Lige Severu k volebnému výsledku v nedeľnajších voľbách. Pri tejto príležitosti vyjadrila nádej, že obe strany budú spolupracovať pri uzavretí Brennerského priesmyku, na taliansko-rakúskych hraniciach. Uvedená oblasť je jednou z migračných trás ľudí smerujúcich do Európy.

„Je to veľké víťazstvo našich talianskych partnerov. Teraz však dúfame, že dôjde k zmene talianskej migračnej politiky. Od uzatvorenia balkánskej cesty Rakúskom a Maďarskom, prekračujú tisícky prevažne afrických ilegálnych migrantov rakúske hranice v Brennerskom priesmyku,“ povedal Roman Haider - hovorca FPÖ pre zahraničné otázky. Dodal tiež, že Rakúsko očakáva dôsledné uzavretie tejto trasy.

Rakúsko podľa neho zaznamenalo veľký príliv utečencov, ktorí bez dokladov prekročili rakúsko-taliansku hranicu v regióne východných Álp, na svojej ceste do Nemecka. Haider odhaduje, že mesačne priesmykom prechádza približne 5 000 migrantov.

Stredo-pravicová koalícia pozostávajúca z Ligy Severu, strany Taliansko Vpred bývalého premiéra Silvia Berlusconiho, pravicového zoskupenia Bratia Talianska a liberálne zoskupenie My s Talianskom, získala 37,48 percent hlasov v hornej a 36,96 percent v dolnej komore talianskeho parlamentu dome. Víťazom volieb je protisystémové hnutie Päť hviezd (M5S), ktoré vo voľbách získalo 32 percentnú podporu.

Zdroj: sputniknews.com

  • Milý Maroš Kramár, herec a môj priateľ,

    09:56 | 17.03.2018 | Norbert Lichtner

    nedá mi trochu nerozšíriť moju odpoveď na tvoje slová 'Ľubo je mi ťa ľúto. Škoda. Mal som ťa rád.', ktoré si ako reakciu na môj blog o prezidentovi Kiskovi zverejnil ako poznámku na mojej facebookovej stránke.