Nicholsonová podá trestné oznámenie kvôli obvineniam z prostitúcie

Poslankyňa za SaS tvrdí, že nezaradený poslanec Peter Marček v tejto súvislosti pošpinil jej meno.
21.11.2018 | 13:00

Podpredsedníčka Národnej rady SR a opozičná poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová podáva trestné oznámenie v súvislosti s informáciami, ktoré ju obviňujú z prostitúcie. Uviedla to na brífingu s tým, že má podozrenie, kto tieto materiály šíri. Objednávateľom takejto kampane by podľa nej mohol byť človek z politického prostredia.

„Šíri sa tu kampaň voči mojej osobe. Dokument, ktorý koluje, bol vytvorený ešte z čias, keď som žila v Kanade a obviňuje ma z prostitúcie a podobných záležitostí. Podala som v tejto súvislosti trestné oznámenie a kontaktovala som aj kanadskú stranu,“ uviedla Ďuriš Nicholsonová. Podľa jej slov chápe, že sa takéto záležitosti ocitnú na rôznych konšpiračných portáloch, prekvapilo ju však, že sa tým zaoberajú poslanci Národnej rady SR.

„Nikdy by som nepovedala, že sa tento výmysel dostane na pôdu parlamentu. Viem, že v sále sedí niekoľko mojich kolegov, ktorí to šíria na sociálnych sieťach, ale pán poslanec Marček (Peter Marček, nezaradený, pozn. ) pošpinil moje meno a ja podniknem náležité kroky,“ doplnila. Ďuriš Nicholsonová má už k dispozícii stanovisko kanadskej polície, ktoré podľa jej názoru hovorí jasne o vymyslených dokumentoch.

Poslanec Marček spochybnil Nichlsonovej vzdelanie, keď uviedol, že nedodala dokument potvrdzujúci ukončenie strednej školy. Spomenul aj dokument, ktorý podľa Marčeka usvedčuje poslankyňu z „výkonu najstaršieho povolania“.

Za Ďuriš Nicholsonovou stojí aj predseda SaS Richard Sulík, ktorý uviedol, že strana podnikne všetky dostupné kroky na očistenie svojho mena. „Urobíme, čo budeme môcť, aby sme očistili naše dobré meno a vyvrátili tieto výmysly,“ povedal Sulík.

Zdroj: pravda.sk