Fico poslal Kiskovi faktúru na 990 tisíc

Žiada ho zaplatiť 990-tisíc eur za lety špeciálom.
05.12.2017 | 15:25

BRATISLAVA 5. decembra – Premiér Robert Fico poslal prezidentovi Andrejovi Kiskovi list, v ktorom skonštatoval, že 990-tisíc eur, ktoré sú nákladmi na prezidentovo využívanie vládneho špeciálu na súkromné cesty, sú pohľadávku štátu.

Uviedol to v utorok na pôde parlamentu vo svojom vystúpení na mimoriadnej schôdzi k odvolávanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. „Jednoducho toto boli súkromné lety, s tým sa jednoducho nedá nič robiť. 

Ak má byť poriadok v tejto krajine, každý nech si zaplatí to, čo minul na súkromné ciele,“ skonštatoval premiér.

Ako sa uvádza v reakcii hovorcu prezidenta Romana Krpelana, prezident dostáva mesačne stovky listov od občanov, ktorí potrebujú riešiť skutočné problémy.

„Napríklad zlyhávanie zdravotníctva – nedostatok lekárov, vysoké ceny energií, nízke dôchodky, nehorázne konanie polície, ktorá strieľa po mladých ľuďoch, na mafiánske praktiky štátu voči vlastným občanom. Prezident sa nebude podieľať na trápnej hre, ktorá má prekryť ďalšie odvolávanie ministra vnútra, ktorého už nemôžu vystáť ani vlastní stranícki kolegovia,“ uvádza sa v reakcii.

Vyčíslením nákladov na prezidentove lety špeciálom medzi Popradom a Bratislavou poverili ministra vnútra koaliční poslanci. Náklady rezort vyčíslil na 990-tisíc eur.

Zdroj: SITA