Exkotlebovec mal dostať od svojich bývalých spolustraníkov facku a následne sa obrátil na NAKA

Podpredseda ĽSNS Milan Uhrík tvrdí, že je to klamstvo a dodal, že Juraj Kolesár sa psychicky zosypal.
09.11.2018 | 12:04

Poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Kolesár v utorok (6. 11.) vystúpil z poslaneckého klubu Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS). Na stredajšej tlačovej konferencii to oznámil podpredseda poslaneckého klubu ĽSNS Martin Beluský. Zároveň ho vyzval, aby sa vzdal mandátu poslanca. Kolesár však podal trestné oznámenie na svojich bývalých spolustraníkov.

Podľa informácií TV Markíza poslanec v trestnom oznámení, ktoré podal na NAKA, hovorí o vyhrážkach a facke. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR pravosť trestného oznámenia potvrdilo.

V trestnom oznámení má byť napísané, že dvaja z poslancov ĽSNS údajne vyvíjali nátlak na Kolesára. Zároveň sa mu mali vyhrážať, aby odišiel z parlamentu a uvoľnil mandát. Navyše na neho mal jeden z členov aj fyzicky zaútočiť, pričom padla facka.

„Takéto obvinenia pána Kolesára sú absolútne nezmysly. Očividne sa psychicky zosypal,“ reagoval Milan Uhrík.

Samotný Kolesár sa ku svojmu trestnému oznámeniu vyjadrovať verejne nechcel. Podrobnosti neposkytla ani polícia.

Najneaktívnejší poslanec

Dôvodom spomínanej kritiky Kolesára zo strany ĽSNS bolo, že patril k najneaktívnejším poslancom klubu, ako aj parlamentu. „Za celé volebné obdobie nepodal žiadnu interpeláciu a ani jeden pozmeňujúci návrh. Podpísal sa iba pod jeden zákon. Naši členovia a sympatizanti na východe, odkiaľ pochádzal, sa už dlhšie pýtali na jeho aktivity. Ťažko sa nám argumentovalo a presviedčalo, že je prínosom nášho klubu,“ vysvetlil podpredseda poslaneckého klubu ĽSNS Martin Beluský.

Kolesár dostal podľa Beluského niekoľko úloh, aby sa jeho aktivita zlepšila. „Poslanec odignoroval zasadnutie poslaneckého klubu, ktoré sme mali minulý týždeň, bez toho, aby sa riadne ospravedlnil,“ dodal Beluský s tým, že Kolesár svoj odchod oznámil formou listu.

Beluský ho tiež vyzval na vzdanie sa mandátu poslanca Národnej rady SR. „Preto poslanca Kolesára verejne vyzývame, aby bol vo svojich názoroch konzistentný a vzdal sa mandátu poslanca NR SR. Je to jeho posledná šanca na to, aby odstúpil čestne ako chlap. O motivácii a dôvodoch tohto čudného konania poslanca Kolesára môžeme iba špekulovať. Isté je, že Ľudová strana Naše Slovensko nebude vo svojich radoch nikdy tolerovať lenivosť a zbabelosť. Slovensko v dnešných ťažkých časoch nepotrebuje ľudí, ktorí hľadajú výhovorky a utekajú, ale ľudí, ktorí sa budú odhodlane biť za prosperitu a slobodu našej vlasti,“ uviedol podpredseda poslaneckého klubu ĽSNS.

V poslaneckom klube ĽSNS po odchode Kolesára ostáva 13 poslancov.

Zdroj: parlamentnelisty.sk / naseslovensko.net