Danko Rakúsku ticho závidí návštevu Putina

Šéf slovenského parlamentu to vyhlásil na stretnutí so svojím rakúskym náprotivkom.
06.06.2018 | 13:33

Predseda NR SR Andrej Danko Rakúsku ticho závidí utorňajšiu návštevu Vladimíra Putina. Ako povedal na tlačovej besede na Bratislavskom hrade po stretnutí s predsedom Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangom Sobotkom, túžime mať dobré vzťahy na západ, východ, sever i juh. „Dúfam, že časom všetci pochopia, ako dôležité je rozvíjať aj tieto vzťahy,“ vyhlásil Danko.

Rakúsko sa chce podľa Sobotku zúčastniť na procese vzájomného pochopenia medzi EÚ a Ruskom. „Nielen Rusko sa musí približovať Európe, ale aj Európa Rusku. Pre hospodársku stabilitu sú dobré vzťahy s Ruskom dôležité. Rakúsko zastáva k Rusku európske stanovisko, ale musíme sa snažiť, aby sa Rusko a únia k sebe približovali,“ uviedol Sobotka.

Podľa neho vzťahy s Ruskom sú historicky dané. „Rusko je pre nás dôležitý hospodársky partner. Pokiaľ chcete vytvoriť stabilitu v Európe, potom je Rusko partnerom, na ktorého nemôžete zabudnúť,“ zdôraznil s tým, že Rakúsko bude pokračovať v dialógu s Ruskom.

Podľa Danka je na škodu, že na tlačovú besedu neprišli novinári, ktorí mu „nakladali“ za návštevu v Moskve, aby počuli európskeho politika.

Rakúsko je pre Danka inšpiráciou. Rakúskom sa inšpiroval pri zmenách v Rokovacom poriadku, za „ktorý som bol kritizovaný“. “Často sa pozeráme na váš parlament. Rakúsko je náš vzor v prístupe k cestovnému ruchu i právam. Budeme sa častejšie stretávať a vymieňať si informácie o legislatíve, ktorá sa nás dotýka,“ avizoval predseda NR SR.

Podľa Danka partneri diskutovali aj o ochrane pred klamlivými správami, ktoré spôsobujú geopolitické napätia. „Je nebezpečné nechrániť občanov pred takýmito informáciami. Hovorili sme o vyvodzovaní zodpovednosti a kontroly v tejto oblasti,“ uviedol. Sobotka upozornil, že takéto správy môžu podkopávať demokraciu. „Preto sa zasadzujeme, aby sociálne siete prebrali zodpovednosť za publikovanie, čo však neobmedzuje slobodu vyjadrovania,“ uviedol.

Zdroj: SITA

  • Antislovakizmus

    17.10.2018 | 18:33 | Norbert Lichtner

    Ako sa vyfarbili 'slovenskí' poslanci NR SR. Vyvstáva otázka - Koho títo ľudia zastupujú? Jedno je isté - Slovákov určite nie.