Bugár: Ak sa potvrdia obvinenia o únose, Most-Híd odíde z koalície

Predseda SNS Andrej Danko apeloval na koaličných lídrov, aby pre stabilitu koalície nepredbiehali vo svojich vyhláseniach.
06.08.2018 | 18:26

Predseda Most-Híd Béla Bugár vo vysielaní Rádia Patria pohrozil odchodom svojej strany z vládnej koalície.

Bugár tak učiní v prípade, ak sa potvrdia informácie zverejnené v Denníku N, že ministerstvo vnútra aktívne napomáhalo dokonaniu únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha.

„V tom momente, keď vyjde najavo, ze tieto obvinenia sú pravdivé, tak ja poviem, ze v takejto vládnej koalícií nemáme čo robiť."

Informácia zaznela v Rádiu Patria v pondelok krátko po pol ôsmej ráno.

Rezort vnútra označil tvrdenia denníka za úplný nezmysel s tým, že obsahuje samé výmysly a klamstvá a ide o čisté sci-fi jeho autora.

Už predtým nemecké médiá priniesli informáciu, že tamojší vyšetrovatelia nepochybujú o tom, že pri únose bol použitý slovenský vládny špeciál.

Danko apeluje na stabilitu koalície

Postoj Bugára komentoval pred novinármi šéf koaličnej SNS Andrej Danko. Poznamenal, že bude apelovať na koaličných lídrov, aby pre stabilitu koalície nepredbiehali vo svojich vyhláseniach.

„My sme mali koaličnú radu. Sme ubezpečení svojím koaličným partnerom o určitých záležitostiach a postojoch. Dnes nemám dôvod spochybňovať kohokoľvek. Kým by sa potvrdila relevancia informácie, má to svoj vývoj. Nechcite, aby som teraz vyjadroval k tomu najextrémnejšiemu prípadu,“ dodal.

Zdroj: aktuality.sk