Britská polícia zmarila atentát islamistov na premiérku Mayovú

Oznámila to televízia SkyNews.
06.12.2017 | 07:21

Britská polícia zmarila plán islamistov na atentát proti premiérke Therese Mayovej. Vyšetrovanie sa podľa televízie skončilo minulý týždeň zatknutím dvoch mužov, ktorí boli v utorok obvinení z prípravy teroristického útoku.

Samovražedný atentátnik mal podľa informácií SkyNews pred sídlom britských premiérov na Downing Street odpáliť improvizovanú nálož. Vzniknutý chaos potom mali teroristi využiť na vražedný útok na Mayovú.

Na vyšetrovaní teroristického plánu, ktoré trvalo niekoľko týždňov, sa podieľala polícia, Scotland Yard a agenti tajnej služby MI5, uviedla britská televízia. Zadržaní boli dvadsaťročný Zakariyah Rahman z Londýna a o rok starší Mohammed Aqib Imran z Birminghamu. Pred súd vo Westminsteri by sa mali postaviť v stredu.

Plán na atentát bol údajne jedným z deviatich teroristických činov, o ktorých odvrátení v utorok informoval na schôdzi vlády riaditeľ MI5 Andrew Parker. Už skôr uviedol, že ohrozenie islamistickým terorizmom je vyššia ako kedykoľvek v minulosti. Hovoril dokonca o „dramatickom náraste ohrozenia“.

MI5 podľa neho v súčasnosti vyšetruje 500 prípadov spojených s terorizmom, do ktorých je zapletených 3000 ľudí. Spojené kráľovstvo sa tento rok stalo terčom piatich dokonaných atentátov.

Zdroj: ČTK

  • Televizní válka: Soukupov TV Barrandov vs. ČT

    14.12.2018 | 21:22 | Tomas Hlavac

    Vše odstartoval pondělní pořad Týden podle Jaromíra Soukupa, v němž se Soukup opřel do některých redaktorů České televize, konkrétně do Nory Fridrichové či Luboše Rosího.