Advokátka obvineného Zoltána A. sa ohradzuje voči tvrdeniam o označení Kočnera ako objednávateľa vraždy

Informuje o tom portál TV JOJ noviny.sk.
04.10.2018 | 17:03

Advokátka obvineného v kauze vraždy Jána Kuciaka Zoltána A. Lívia Kňažíková sa ohradzuje voči vyjadreniam, že jej klient spolupracuje s vyšetrovacím tímom a označil Mariána K. za objednávateľa vraždy. Informuje o tom portál TV JOJ noviny.sk.

Podľa televízie Markíza potvrdila advokátka Zoltána A. medializované informácie, že jej klient označil Mariana K. za objednávateľa vraždy Jána Kuciaka. Podľa vyjadrenia pre TV JOJ však v krátkom telefonickom rozhovore mená ako Marián K. a Alena Zs. vôbec nezazneli.

„Vyslovene popieram, že by som takéto informácie podala,“ uviedla pre televíziu Kňažíková.

Portál pripomína, že podnikateľ Zoltán A. bol podľa dozorujúceho prokurátora sprostredkovateľom medzi objednávateľkou Alenou Zs. a strelcom Tomášom S. „Zoltán A. má veľké dlhy. Potvrdila ich aj Finančná správa SR,“ napísal portál s tým, že má ísť o sumu viac ako 133 000 eur.

Obvinili štyri osoby

Všetky informácie, ktoré bolo možné v súčasnom štádiu trestného konania v prípade Kuciak sprístupniť médiám poskytol generálny prokurátor a dozorujúci prokurátor na pondelkovej tlačovej besede.

„Nad rámec poskytnutých informácií sa v súčasnosti vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme vyjadrovať,“ uviedl pre agentúru SITA hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová v reakcii na medializované informácie, že vraždu si mal objednať Kočner.

Novinára Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy obvinili okrem podnikateľa Zoltána A. aj Tomáša Sz., Alenu Zs, a Miroslava M. – všetci sú momentálne vo väzbe, o ktorej rozhodol v nedeľu 30. septembra sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.

Zdroj: SITA